Telefono naudojimas lėktuve

Kas iš tikrųjų atsitiks, jei Jūs neišjungsite savo mobilaus telefono  lėktuve?

 

(European Aviation Safety Agency) (Europe’s version of the FAA) dabartinės taisyklės, draudžiančios naudoti mobiliuosius telefonus lėktuvuose skrydžio metu buvo priimtos daugiau nei prieš 20 metų, siekiant apsisaugoti nuo radijo trukdžių Technologija, kuri gali būti įdiegta tiesiogiai lėktuve dabar pilnai pašalina tokius trikdžius ir jau yra  sėkmingai naudojama daugelyje pasaulio avialinijų be incidentų.

Mobilaus telefono naudojimas skrydžiuose visuomet buvo labai diskutuotina tema. Įprastai skrydžio palydovai mus įspėja išjungti įrenginius lėktuvo skrydžio metu; Bet kas atsitiks, jei Jūs nevykdysite šių nurodymų? Deja, aiškaus atsakymo vis dar nėra..

Remiantis kai kuriais  tyrimais, galimų saugos problemų priežastis yra tai, kad, kai Jūs esate daugiau nei 10,000 pėdų aukštyje, jūsų mobiliojo telefono signalas atsimuša į kelis bokštus ir siunčia stipresnį signalą. Teoriškai, taip gali „persidengti” tinklų signalai lėktuvui iš žemės. Tačiau nėra buvę atvejo, kad aktyvus mobilaus telefono signalas sukelė lėktuvo avariją. 

Vis dar teigiama, kad mobilaus ryšio telefonai sukelia elektroninius trukdžius lėktuvo prietaisams. O tai, savo ruožtu, kelia rūpesčius pilotams kritiniais skrydžio etapais, kai lėktuvas kyla ar leidžiasi. Tuo tarpu nė vieno matuoklio , kuris rodo, kad salone yra telefonas su aktyviu mobiliuoju ryšiu arba” Wi-Fi niekur nėra įrengta. FCC sutinka, kad tokia technologija praverstų, tačiau vis dar yra neaišku, kada ir kaip, ji bus įgyvendinta.

Peršasi išvada, kad tikroji reikalavimų išjungti telefoną priežastis yra visai kita, greičiau visuomeninė.Daugelį keleivių tikrai erzina kaimynai,plepantys ir garsiai reiškiantys emocijas pokalbių metu, o kur dar SMS žinučių pyptelėjimai. Ir paprasčiausia suvaldyti tokius bendrakeleivius yra juos gasdinant, kad lėktuvui kas nors atsitiks. Juk tai daroma bendrai kelionės naudai. Lygiai taip yra draudžiama naudoti telefonus autobusuose, pvz. Turkijoje ir kitose šalyse, kurių gyventojai yra ypač emocingi pokalbių metu.

         Eiti į kelioniukai.lt

0