10 patarimų, kaip keliauti be rūpesčių nuo SEB

10 patarimų, kaip keliauti be rūpesčių

Apie kelionę į ne ES užsienio šalis informuokite savo banką.

Tai patariama padaryti tam, kad būtų apsaugoti jūsų sąskaitose esantys pinigai. Įprastai bankai, siekdami užkirsti kelią neteisėtiems atsiskaitymams užsienyje, tam tikrose šalyse taiko operacijų apribojimus, todėl neinformavę savo banko apie kelionę į šias šalis, negalėsite naudotis turima kortele tol, kol nebus panaikinti apribojimai. Apie planuojamą kelionę pranešti galite prisijungę prie interneto banko ir parašę laisvos formos pranešimą arba paskambinę bet kuriuo paros metu tel. 1528 (iš užsienio – +370 5 268 2800).

Nepamirškite mokėjimo kortelės.

Mokėjimo kortele galėsite atsiskaityti net tik už prekes ir paslaugas, ji pravers, jei norėsite užsisakyti viešbučio kambarį ar išsinuomoti automobilį. Tai paslaugos, kurias užsakant reikalingas užstatas. O turėdami kredito kortelę galėsite pasinaudoti kredito limitu ir taip bet kuriuo metu pasiskolinti pinigų norimam pirkiniui ar kitoms reikmėms. Be to, jeigu turite galimybę, į kelionę patariama pasiimkite bent dvi mokėjimo korteles: jeigu vienai iš jų kas nors nutiktų arba dėl kokių nors priežasčių negalėtumėte ja atsiskaityti, tuomet turėtumėte galimybę pasinaudoti kitoje kortelėje esančiais pinigais.

Kelionės draudimas – turintiems kredito kortelę

Prieš atostogas užsienyje reikia pasirūpinti kelionės draudimu, tačiau jei turite kredito kortelę, galite būti ramūs – jūs ir kartu su jumis užsienyje keliaujantys šeimos nariai be papildomų mokesčių apdraudžiami kelionės užsienyje draudimu.

Nepamirškite, kad atsiskaitantiems ne kortelės sąskaitos valiuta,  atsiskaitymo operacijos valiuta yra automatiškai keičiama į kortelės sąskaitos valiutą pagal banko nustatytą tvarką. Patarimas: kai užsienio šalyje atsiskaitote kortele arba iš bankomato imate pinigų ir jūsų klausiama, kokia valiuta norite atlikti operaciją, rekomenduojame pasirinkti tos šalies, kurioje keliaujate valiutą.

Nesinaudokite nežinomų bankų bankomatais.

Pinigus imkite tik iš žinomų bankų bankomatų saugiose, gerai apšviestose vietose. Be to, prieš naudodamiesi bankomatu būkite budrūs – užsienio šalyse pasitaiko, kai sukčiai  prie bankomato angos, į kurią dedama mokėjimo kortelė, pritaiso prietaisus ir taip nuskaito kortelės duomenis arba neleidžia išsiimti grynųjų pinigų.

Pinigų neimkite dažnai.

Paprastai išskaičiuojami mokesčiai yra apie 2 proc. imamos sumos arba taikomas mažiausios sumos mokestis. Dėl šios priežasties finansų ekspertai keliaujant pataria pinigus imti rečiau ir didesnėmis sumomis.

Pasiimkite ir grynųjų pinigų.

Nors keliaujant daugumoje prekyviečių galėsite atsiskaityti kortele,  vis dėlto tikrai bus ir tokių vietų, kuriose galėsite mokėti tik grynaisiais pinigais. Tai gali būti kempingai, turgūs, viešasis transportas ir vietinės kavinukės, todėl iš anksto reikėtų pasirūpinti ir grynaisiais pinigais.

Nesikeiskite daug valiutos.

Nepatariama vienu metu keisti didelės sumos pinigų, ypač jei tai egzotinių šalių valiuta, kurios negalėsite panaudoti kitą kartą keliaudami. Keisdami likusią nepanaudotą valiutą į eurus neatgausite sumos, kurią išleidote valiutų keitykloje, ir patirsite nuostolį.

Kortelių nelaikykite su grynaisiais pinigais.

Atsitikus nelaimei svečioje šalyje liksite ir be mokėjimo kortelės, ir be grynųjų pinigų.

Atsiskaitymo operacijos – jūsų akivaizdoje.

Reikalaukite, kad pinigų operacijos, kurių metu iš jūsų sąskaitos yra išskaičiuojami pinigai, vyktų jums matant – taip apsisaugosite nuo galimo sukčiavimo.

 

0