Airbnb ar Viešbutis – ką rinktis?

Plačiai paplitęs įsitikinimas, kad  nuomotis kambarį ar butą per Airbnb yra pigiau, nei gyventi viešbutyje. Ypač tada, kai vietoje, sakykim dviviečio viešbučio kambario per Airbnb galime nuomotis visą butą – ir už panašią ar mažesnę kainą, Tačiau taip būna  ne visada ir visur.

Kainos gali skirtis

Airbnb” atsiradimas pasaulyje sukėlė revoliuciją trumpalaikės nuomos rinkoje. Vieniems jis atnešė tikrai nemažas pajamas – rekordininkai dabar nuomoja dešimtis nekilnojamojo turto objektų ir užsidirba tūkstančiųs Eurų per metus. Kitiems – sudarė nemažai problemų – jie skundžiasi kad miesto centrus užplūdo minios turistų  ir nėra ramybės ir švaros vietiniems gyventojams.

Kai 2008 m. portalas pradėjo veikti , niekas nesitikėjo, kokią įtaką jis turės pasauliniam turizmui. Šiai dienai Airbnb portale išnuomojama gyvenamojo ploto daugiau kaip 3 milijonams žmonių iš 190 šalių.

Tačiau yra vietų, kuriose „Airbnb” pasiūlymai nėra tokie patrauklus turistams, kaip tikimasi. Septyniuose Europos miestuose pigiau gyventi viešbutyje, o ne ieškoti privačios nuomos. Pasižiūrėkite lentelę  kur palyginamos vidutinės išlaidos dviviečiam kambariui 3 žvaigždučių viešbutyje ir vidutinė kainą nakvynei per Airbnb portalą. – Rusija neįtraukta, nes analizės metu nepateikė informacijos apie kainas.

Estijos Talinas užėmė paskutinę vietą reitinge, o viešbučio naudai skirtumas yra mažiausias-apie 4,3%.
Vilniuje mes sumokėsime 42€ už apgyvendinimą viešbutyje, o ieškodami per „Airbnb„, rasime vidutiniškai  už 51€. Tai yra reikšmingas 17 proc. skirtumas – Vilniuje gyventi viešbutyje yra pigiau.
 

Parengta pagal Flyfree.pl                                                        Ieškoti nakvynės

0