Skrendame su vaikais

Šiaip jau nėra nieko gero, jei Jums teks su savo vaiku kartu su minia nepažįstamų žmonių kurį laiką būti uždaroje metalinėje patalpoje vadinamu lėktuvu.
Jei esate vienas iš tėvų, turbūt nerimaujate dėl skrydžio dienos. Visai gali būti, kad turėsite sėdėti šalia verkiančios arba isteriškai rėkiančios savo atžalos badomi kitų keleivių žvilgsnių ar pastabų ir būdami visiškai bejėgiai sustabdyti tą košmarą.

Bet tiesa tokia, kad skristi reikia ir teks

 

Iš tikrųjų galima daug ką nuveikti, kad skrydis su vaikais taptų malonesnis Jums ir aplinkiniams:

Parūpinkite vaikams veiklos. Paprasčiausios spalvinimo knygelės gali sutelkti vaikų dėmesį pakankamai ilgam. Tinka ir kiti žaidimai, tik neturintys smulkių dalių.

Nepamirškite įkroviklio jūsų įrenginiams. Jei Jūsų vaikui iPad „numirs” po pirmų 20 minučių skrydžio, tikrai bus nemalonumų.

 

Pasiimkite užkandžių, kurie būtų patogūs valgyti vaikams. Pagalvokite: sausainiai, traškučiai ir kiti trupantys produktai ne pats patogiausias užkandis lėktuve.. Nesineškite maisto, kuris gali išpurvinti sėdynes arba sukelti ginčus iki muštynių
Nesvarbu kokio amžiaus jūsų vaikai, turėkite su savim drėgnų servetėlių. Persėskite šalia tualetų jei Jūsų vaikui dažnai prireikia jais naudotis. Neleiskite, kad Jūsų vaikas landžiotų į tualetą tik pramogai. Ir apskritai geriau aplankyti WC prieš įlipant į lėktuvą.

 

Paimkite ausines vaikams, tada jie galės netrukdydami žaisti žaidimus ar žiūrėti filmus.
Nepamirškite, kad aplink Jus žmonės tikriausiai nenori klausytis žaidimo garsų iš vaiko planšetės keliaudami kartu. Įsitikinkite, kad garsas pakankamai nedidelis ir vaikas dėvi savo ausines.

Būtent Jūs sėdite šalia savo vaiko, todėl galite išspręsti bet kokio elgesio problemas greitai – nenusišalinkite. Neleiskite jiems spardyti sėdynę priešais juos, nes jiems nuobodu.

Iš aviakompanijos siūlomų gėrimų pasiūlykite vaikams sulčių ar vandens, tik ne kofeino turinčių gėrimų – nes tai veikiausiai suaktyvins juos.

 

AtvykIte į oro uostą anksti, tada nereikės skubėti.
Nepamirškite kad Jūs galite pasirinkti vietas lėktuve.Skrydžio palydovai sodina vaiką būtinai su vienu iš tėvų – tačiau nebūtinai visą šeimą kartu. Juk nenorite būti atskirtas nuo savo šeimos.
Jei yra galimybė planuokite skrydį tokiu laiku, kai vaikai įpratę miegoti.
Neplanuokite skrydžių, kurie išbalansuos mažo vaiko tvarkaraštį. Pavyzdžiui, neskriskite 5:00 val, jei jūsų kūdikis paprastai miega iki 8. Arba skriskite su persėdimu – tokia poilsio galimybė kelionę pavers į smagų renginį. Neplanuokite ilgų persėdimų – kas tikrai pakankamai sunku suaugusiems tampa tiesiog neįmanoma, kai vaikai vyksta kartu.

 

Pasiimkite antibakterinių ir švaros priemonių lėktuvai vaiko atžvilgiu yra purvini nes vaikai imlesni mikrobams.


Ir pabaigai: stenkite tvardytis ir valdyti situaciją visos kelionės metu. Juk vaikų savijauta ir nuotaika daugiausiai priklauso nuo Jūsų.                                                                                                       

PAGAL /TRAVELPULSE/

Eiti į Kelioniukai LT

0