5 geriausios šalys nuotoliniam darbui pasaulyje

Kas iš mūsų nėra pasvajojęs apie darbą gryname ore, gulint po palmėmis ir besimėgaujant šaltu gėrimu?

 

CEZARY KAWECKI, fly4you.com

Kas iš mūsų nėra pasvajojęs apie darbą gryname ore, gulint po palmėmis ir besimėgaujant šaltu gėrimu?
Pandemijos laikotarpiu vizos skaitmeniniams klajokliams tapo labai populiarios, daugeliui padėdamos įgyvendinti svajonių darbo viziją. Taigi, kur verta keliauti ir kurios šalys suteikia geriausias sąlygas įgyvendinti šiai svajonei.

Kosta Rika – pasakiškos sąlygos ir jokių mokesčių

Viena iš mažesnių Centrinės Amerikos valstybių dažnai vadinama atogrąžų miškų rojumi. Kosta Riką verta aplankyti ne tik dėl vaizdingu paplūdimių ir laukinės gamtos, bet ir dėl patrauklių sąlygų nuotoliniam darbui. Vienas iš privalumų – visą apsistojimo procesą galimą sutvarkyti vien tik internetu.

Pirmasis reikalavimas keliamas dėl pateikiamų dokumentų kalbos. Jei dokumentai yra užpildyti užsienio kalba, būtina pateikti ir oficialų vertimą į ispanų. Taip pat yra reikalingas įrodymas, kad jūsų mėnesinės pajamos siekia bent $3000, turite darbo sutartį su įmone, nesan
ia Kosta Rikoje, bei esate apsidraudę gyvybės draudimu. Svarbu paminėti, jog proceso metu papildomai yra taikomas $100 prašymo pateikim mokestis, bei $90 registracijos mokestis.

Įdomu tai, kad šalis netaiko jokių pilietybės apribojimų, t.y. aplikuoti gali visų valstybių piliečiai. Leidimas gyventi išduodamas 12 mėnesių laikotarpiui, su galimybe pratęsti dar metams. Priėmimo procesas vyksta labai greitai, o prašymas apsvarstomas vos per 15 dienų. Negana to, skaitmeniniai klajokliai nemoka jokių mokesčių.


Kolumbija – nereikalauja didelių pajamų

Naujausiame „International Living Magazine” reitinge, Kolumbija minima kaip viena iš labiausiai gyventi prieinamų šalių 2023 metais. Šalies sostinėje – Bogotoje, 6 mėnesių, dviejų kambarių buto nuoma, vidutiniškai atsieina €2087. Be to, daugelis didžiųjų šalies miestų, tokių kaip Medeljinas, Kartachena ar Kalis gali pasigirti daugybe bendrų darbo erdvių, bei yra itin palankūs žmonėms, ketinantiems apsistoti ilgesniam laikui.

Norėdami gauti skaitmeninio klajoklio vizą Kolumbijoje, jūs turite turėti galiojanti valstybės, esančios trumpalaikių apsilankymų sąraše, pasą (įtrauktos visos ES valstybės), įrodymą, kad esate dirbantis, bei sveikatos draudimą. Taikomas minimalus, 3 milijonų Kolumbijos pesų arba €600 pajamų per mėnesį reikalavimas. Įrodymui užtenka ir banko išrašų.

Didesnes mėnesines pajamas gaunantys kandidatai, iš valstybių, nesančių trumpalaikių apsilankymų sąraše, gali būti atleisti nuo priėmimo reikalavimų, jeigu planuoja apsistoti tik 6 mėnesiams. Be priėmimo dokumentų, leidžiama apsistoti 90-čiai dienų, su galimybe pratęsti viešnagę dar tokiam pačiam laikotarpiui. Tuo tarpu klajoklio viza, suteikia galimybę apsistoti Kolumbijoje iki 2 metų, bei leidžia įgyti “Cedula de Extranjeria” valstybės identifikavimo formą, suteikiančią teisę pasirašyti kontraktą su vietiniu mobiliojo ryšio operatoriumi ar nuomotis būstą.


Tailandas – ne tik turistams

Kiek keliautojų, nusprendę aplankyti Aziją, pirmiausia pagalvoja apie Tailandą? Neabejotinai daug, tačiau ne visi suvokia, kad ši valstybė yra vienas iš geriausių pasirinkimų nuotoliniams darbuotojams. Čiang Majus – dažnai vadinamas pasaulio skaitmeninių klajoklių sostine, pasižymi nedidelėmis pragyvenimo išlaidomis, greitu interneto ryšiu, puikiu maistu, bei daugybe bendrų darbo erdvių.

Tailandas išduoda keletą skirtingų vizų, tačiau skaitmeniniams klajokliams skirta speciali Smart Visa, yra geriausia. Ši viza buvo specialiai sukurta, norint pritraukti daugiau kvalifikuotų vadovų, darbuotojų ir investuotojų, tačiau puikiai tinka ir nuotoliniams darbuotojams. Vizos galiojimo laikas ir prašymo pateikimo reikalavimai, priklauso nuo užimamų pareigų ir darbo srities.

Tailandas, skaitmeniniams klajokliams, siūlo tikrai draugiškas sąlygas mokesčių klausimu. Darbuotojai, apsistoję Tailande ne ilgesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui, nemoka jokių mokesčių. Tačiau verta paminėti, kad ši išimtis taikoma tik tam tikrų vizų turėtojams. Dėl tokių plačių vizų išdavimo sąlygų, pirmiausia reikėtų atidžiai peržvelgti oficialius Tailando vyriausybės paruoštus dokumentus ir gerai susipažinti su visomis jų taikomomis sąlygomis.

Nuo 2023 metų, balandžio 1-os dienos taikomas maksimalus 30-ies dienų apsistojimo laikotarpis, jei šalyje keliaujama turistiniais tikslais. Termino nesilaikymas baudžiamas pinigine bauda, deportacija ar netgi draudimu atvykti į šalį. Taigi, skaitmeninio klajoklio viza yra ideali galimybė tiems, kas nori šalyje praleisti šiek tiek daugiau laiko.


Barbadosas – jokių mokesčių ir greitas priėmimo procesas

Barbadosas – dar vienas Centrinės Amerikos atstovas, kuriantis tikrą rojų skaitmeniniams klajokliams. Ši šalis yra svajonių kryptis ne tik fantastiško oro ir pasakiškų paplūdimių mėgėjams, bet nuo Birželio 1-osios, Barbados Welcome Stamp Visa, įsigalėjimo dienos, puiki galimybė ir nuotoliniams darbuotojams. Paraiškos pateikimo procesas nėra sudėtingas – ji gali būti užpildyta vos per kelias minutes.

Pildant paraišką, reikia pateikti metinių (ne mažesnių nei $50 000) įrodymą, paso kopiją su asmenine informacija, paso dydžio reikalavimus atitinkančią nuotrauką ir gyvybės draudimo įrodymą. Paraiškos pateikimo metu, taikomas $2000 mokestis.

Didelį paraiškos teikimo mokestį kompensuoja tai, jog nuotoliniai darbuotojai 12-ą mėnesių, t.y. visą viešnagės laikotarpį, nemoka jokių pajamų mokesčių. Paraiškos apsvarstomos per 48 valandas, o priėmimą patvirtinantis elektroninis laiškas ateina vos per penkias darbo dienas.


Portugalija – europietiškas rojus nuotoliniams darbuotojams

Portugalija yra viena iš mėgstamiausių krypčių žmonėms, ištroškusiems saulės ir malonaus oro visus metus. Žiemos laikotarpiu ši šalis pamėgta ne tik keliaujančių nameliais ant ratų, bet ir žmonių, dirbančių nuotoliniu būdu. Valstybė plačiai pamėgta žavingų vietų, palyginti nedidelių pragyvenimo išlaidų, nedidelių mokesčių ir lengvai gaunamos nuotolinio darbo vizos, dėka.

Skaitmeninio klajoklio viza 1-eriems metams Portugalijoje įsigaliojo, 2022 metų, Spalio 30-tąją. Norint gauti šią vizą, reikalinga darbo sutartis su įmone, esančia ne Portugalijoje, kontraktas arba savarankiško darbo įrodymas bei įsipareigojimas užsiregistruoti, kaip nepriklausomam darbuotojui. Svarbu nepamiršti, jog yra taikomas mėnesinių pajamų reikalavimas. Kiekvienas pretendentas privalo įrodyti, kad jo mėnesinės pajamos yra ne mažesnės negu €2820, t.y. keturis kartus didesnės negu minimali €760 mėnesinė alga Portugalijoje.

Taip pat privaloma sąskaita viename iš Portugalijos bankų, bei mokesčių mokėtojo kodas taip parodant, jog pretendentas turi pakankamai lėšų pragyvenimui visam viešnagės laikotarpiui. Į privalomų dokumentų sąrašą taip pat įeina teisėtos gyvenamosios vietos įrodymas, keliavimo draudimas, atgalinis lėktuvo bilietas, neteistumo pažyma ir gyvenamosios vietos įrodymas Portugalijoje, visos viešnagės laikotarpiui.


0